Haunted Moon Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Nu e bine sa stai singura...

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Raluky
Ghost Founder
Raluky


feminin
Numarul mesajelor : 333
Varsta : 30
Localizare : Lost in hell...
Data de inscriere : 22/01/2009

Nu e bine sa stai singura... Empty
MesajSubiect: Nu e bine sa stai singura...   Nu e bine sa stai singura... EmptyLun Mar 02, 2009 6:59 pm

Era o seara intunecata...Vantul batea cu putere din toate partile, crengile copacilor se miscau nebuneste iar tot ce se auzea printre vajaitul vantului era glasul unei bufnite. Alina era singura acasa si normal incepuse sa o ia cu tremuri......se temea ...dar de ce?Nu stia ce sa faca sa ii treaca frica asa ca dupa cateva minute isi aprinse calculatorul si televizorul pentru a nu se simti asa singura.Dupa o jumatate de ora vantul incepuse sa o ia razna si aproape sparse geamul un trasnet.Deodata......se lua curentu' si Alina ramase in intunericul infiorator.Incepuse sa tipe , sa fuga dintr-o camera in alta, sa planga.....cand.....pe neasteptate in tacerea groaznica se auzi cativa pasi.....se auzeau din departare ....Alina se gandi ca poates se aude de afara dar se apropiau ....tot mai tare si mai tare ...nu stia ce sa faca....nu avea cine sa o ajute.....se terminase totul....vantul batu cu putere si deschise geamul luand toate foile pe sus.Alina incerca disperata sa inchida geamul insa pasii se auzeau acum de parca ar fi lanaga ea...nu poatea sa distinga in intuneric decat o silueta ciudata a cuiva care ii soptea ceva.Aproape lesinata Alina incerca sa deschida geamul inapoi sa iasa pe geam sau sa isi ia telefonul de pe birou sau orice altceva dar sa o scape de acea creatura ingroitoare.Erau fata in fata .Acelei fapturi i se distingeau doi ochi ciudati si o piele sfasiata.O atinse incet pe brat si Alina simti sangele rece ce ii curgea din mana..numai avea mult...se terminase totul....numai spera la scapare.Creatura se apropie de ea si deschise gura aratandusi dintii mari plini de sange si de carne.....probabil al altor victime.Cu ghearele mari incepu sa ii sfasie carnea si sa ii soarba sangele....numai exista nicio Alina......numai era nimeni ...ramase doar un schelet cu cateva bucati de carne si o balta de sange....faptura isi deschise aripile si deschizand fereastra zbura in noaptea infioratore catre alte victime....sa speram ca nu vom fi noi acelea....

P.S. Este o poveste gasite pe internet...
Sus In jos
https://haunted.forumgratuit.ro
suzi-chan
Active Ghost
suzi-chan


feminin
Numarul mesajelor : 373
Varsta : 25
Localizare : Konoha
Stare de spirit : binedispusa
Data de inscriere : 26/02/2009

Nu e bine sa stai singura... Empty
MesajSubiect: Re: Nu e bine sa stai singura...   Nu e bine sa stai singura... EmptyMar Mar 03, 2009 1:12 pm

asta ma ingrozit, zau :shock: mor de frica, dar chestia e ca eu raman foarte des singura acasa si nu ma tem deloc....ba chiar imi palce cand nu-i nimeni cu mine sa ma deranjeze
Sus In jos
http://rpc.3xforum.ro/
Moony
Ghost Member 1
Moony


feminin
Numarul mesajelor : 33
Varsta : 28
Localizare : Pe Luna,logic!
Stare de spirit : Nebuna de buna!
Data de inscriere : 24/04/2009

Nu e bine sa stai singura... Empty
MesajSubiect: Re: Nu e bine sa stai singura...   Nu e bine sa stai singura... EmptyDum Mai 03, 2009 4:32 pm

O varianta mai infricosatoare a lui "Babasare"(ghost stories)
Bine,si eu raman singura acasa seara si recunosc ca uneori imi e frica din cauza unui film de groaza afurisit cu fantoma lui cu tot.
Sus In jos
http://lunaanime.3xforum.ro
Yoruichi
Ghost Member 2
Yoruichi


feminin
Numarul mesajelor : 55
Varsta : 28
Localizare : secret place....my anime world
Stare de spirit : happy and crazy ^^"
Data de inscriere : 04/05/2009

Nu e bine sa stai singura... Empty
MesajSubiect: Re: Nu e bine sa stai singura...   Nu e bine sa stai singura... EmptyLun Mai 04, 2009 10:26 pm

aha..e interesanta povestea..si eu cand stateam singura faceam acelasi lucru...aprindeam calculatorul si TV`ul..sper sa nu mi se intample si mie asa ceva : ))
Sus In jos
http://anime4ever.wikiforum.ro
Continut sponsorizat





Nu e bine sa stai singura... Empty
MesajSubiect: Re: Nu e bine sa stai singura...   Nu e bine sa stai singura... Empty

Sus In jos
 
Nu e bine sa stai singura...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Haunted Moon Forum :: ~ Haunted Moon ~ :: Povesti-
Mergi direct la: